Станьте участником программы «Учитель для Беларуси»!
Определены финалисты конкурса "Герой Schools.by" - начинаем голосование, выбираем победителей!

ПОПЕЧИТЕЛЬСКИЙ СОВЕТ

Дата: 21 октября 2015 в 16:26, Обновлено 9 октября 2018 в 11:19

Отдел образования Зельвенского райисполкома

Государственное учреждение образования "Елковская средняя школа"

аг. Елка, ул. Ленина, д.42

УНН - 500005535      ОКПО - 02150761

ЦБУ 408 г.п.Зельва ф-ла 402

АСБ "Беларусбанк" г.Волковыск

код 152101689

р/с BY80AKBB3632516000670412400000

БИК АКВВ ВY21402

ТЕЛЕФОН - 80156439232 смотреть

Положение о попечительском совете

План работы попечительского совета

Список членов попечительского совета

ПОСТАНОВЛЕНИЕ МИНИСТЕРСТВА ОБРАЗОВАНИЯ РЕСПУБЛИКИ БЕЛАРУСЬ 25 июля 2011 г. № 146 "Об утверждении Положения о попечительском совете учреждения  образования";

ПОСТАНОВЛЕНИЕ МИНИСТЕРСТВА ОБРАЗОВАНИЯ РЕСПУБЛИКИ БЕЛАРУСЬ 28 декабря 2016 г. № 127 «О внесении дополнений и изменений в постановление Министерства образования Республики Беларусь от 25 июля 2011 г. № 146»;

Аб рабоце папячыцельскага савета ДУА”Елкаўская сярэдняя школа”

за 2017-2018 навучальны год

Папячыцельскі савет    з'яўляецца  органам самакіравання ўстановы адукацыі і створаны з мэтай аказання садзеяння ў забеспячэнні яго дзейнасці і развіцця.   На працягу навучальнага года папячыцельскі савет распрацоўваў, прынімаў і рэалізоўваў планы  сваёй дзейнасці ў інтарэсах установы адукацыі.

Задачамі дзейнасці  папячыцельскага савета з’яўляліся:

- садзеянне  ўстанове адукацыі ў развіцці матэрыяльна-тэхнічнай базы, забеспячэнне якасці адукацыі, далучэнне грашовых сродкаў для забеспячэння ўстановы адукацыі;

- распрацоўка і рэалізацыя планаў сваёй дзейнасці ў інтарэсах установы;

- садзеянне ў паляпшэні ўмоў працы педагагічных работнікаў і іншых работнікаў установы.

У склад папячыцельскага савета ўваходзілі законныя прадстаўнікі навучэнцаў, педагагічныя работнікі, прадстаўнікі грамадскіх арганізацый.

Грашовыя сродкі, якія накіроўваюцца ў распараджэнне папячыцельскага савета, фарміруюцца  з добраахвотнага пералічэння фундатараў школы, а таксама пералічэння фізічных асоб. Грашовых сродкаў з боку фундатараў і фізічных асоб за 2017- 2018 навучальны год на спецрахунак школы не паступала.

6 верасня 2017 года ў школе адбылося пасяджэнне  агульнага сходу папячыцельскага савета. На павестцы дня было разгледжана  пытане аб справаздачы папячыцельскага савета школы за мінулы год. Са спраздачай аб рабоце савета за мінулы год выступіла  старшыня папячыцельскага савета школы Якімец І.А.

10 лістапада 2017 года адбылося пасяджэнне ініцыятыўнай групы папячыцельскага савета з наступнай павесткай дня:

1.Аб набыцці грашовых сродкаў на падтрымку і стымуляванне адораных дзяцей.

Было вырашана выдзяліць грашовыя сродкі са спецрахунка школы для падтрымкі і стымулявання адораных вучняў па выніках года.

У рамках правядзення акцыі”Нашы дзеці” на набыццё навагодніх падарункаў вучням школы былі выдзялены  грашовыя сродкі праўленнем СВК”Сынковічы” ў памеры 200 беларускіх рублёў.

23.01.2018 года адбылося пасяджэнне савета з наступнай павесткай дня:

1. Аб састаўлені сметы даходаў і расходаў пазабюджэтнай дзейнасці.

Па названаму пытанню было вырашана зацвердзіць прапанаваную дырэктарам школы Лебедзем А.В. смету.

30 сакавіка 2018 года адбылося пасяджэнне ініцыатыўнай групы папячыцельскага савета школы з наступнай павесткай дня:

1.Аб арганізацыі паездак

2.Аб прэміраванні вучняў школы па выніках збору макулатуры і металалома.

3.Аб фарміраванні сродкаў для правядзення работ па добраўпарадкаванню тэрыторыі школы.

Прысутныя члены ініцыатыўнай групы былі азнаёмлены з планам работы па добраўпарадкаванню тэрыторыі школы.

Былі прыняты рашэнні па вышэй названых пытаннях.

На набыццё сувеніраў для вучняў школы да Дня моладзі са спецрахунка школы былі выдзелены грашовыя сродкі ў памеры 100 беларускіх рублёў, 56 беларускіх рублёў было выдзелена на харчаванне вучняў школы пад час правядзення турыстычнага злёту.

Старшыня папячыцельскага савета                                   І.А. Якімец

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.